Site Rengi

Vinil Baskı

Vinil Baskı

Vinil Baskı

Vinil baskı bir diğer adı olan branda baskı olarak bilinir. Reklamcılığın olmazsa olmazı tabelaların birçoğu vinil baskıdan oluşmaktadır. Dijital baskı sektörünün ayrılmaz bir parçası olan bu baskı Vinil PVC içeren bir malzemedir. Dijital baskıya elverişli olan bu malzeme ile yüksek çözünürlükte baskılar elde edebilirsiniz. Görsel açıdan oldukça esnek görünüşe sahip baskı aynı zamanda uygun fiyatlı olması sebebiyle de tercih edilmektedir. Açık hava reklam sektörünün sıklıkla sağlamlığından dolayı tercih ettiği bir üründür. Bunun yanı sıra her sektörün tercih edebileceği bir özelliğe sahiptir. Reklam, bayrak ve afiş sektöründe tercih edilen baskı, vinil germe tabela ve tabelalarda sıklıkla kullanılır.

Poster yapımında da tercih edilen vinil baskı modelleri lamine, dökme, mat, parlak, ışıklı ve ışıksız olmak üzere değişir. Her sektörün beklentilerini kolaylıkla karşılayabilecek bu ürün en sert hava koşullarına bile dayanıklılık gösterir. Reklam bir firmanın hedeflediği müşteri kitlesine ulaşmasında önemli bir etkendir. Doğru ve dikkat çekici bir şekilde hazırlanması da bu bağlamda oldukça önemlidir. Görselliğin ön planda olması gereken reklamlarda mutlaka vinil baskı tercih edilir. Diğer baskı çeşitlerine göre dış mekân reklamlarında tercih edilen bir malzemedir. Diğer baskı çeşitlerine göre dış mekânda en uzun vadede kullanılan malzeme vinildir. Her koşulda netliğini bozmaya ve mükemmel görsellik sunabilen bir malzeme olması sebebiyle reklamcılığın en çok tercih ettiği uygulamadır.

Vinil baskı solvent bazlı boyalar ile basıldığı için malzemeye kolaylıkla tutunabilir. Vinil baskı örnekleri seçerken her tür örneğe uyum sağlayabilen bir malzemedir. Solvent bazlı boyalar uygulamadan kısa bir süre sonra hemen kuruduğu için reklam sektörünün tercihlerinde ilk sıradadır. Yaz kış demeden uygulanabilen bu baskı için herhangi bir zaman uygun denilemez. Kısa sürede kuruması bu yüzden zaman fark etmeksizin sürekli yapılmasını da elverişli kılıyor. Her mekânda kullanılabilen vinil baskı iç mekân kullanımlarına da uygundur. Reklamlarınızı uzun vadede yapabilmenize olanak sağlayan baskı güneş ışınlarından kesinlikle etkilenmez. Bu yüzden de kolay kolay solmaz.  Reklamlarınızın daha ekonomik olabilmesi için baskıyı gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Ürün Sipariş Formu

    Ziyaretçi Yorumları

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.