Site Rengi

AVM Tabelası

23.11.2018
2.633
AVM Tabelası

AVM Tabelası

AVM tabelası, insanların dikkatini çekerek tercih etmelerini sağlamaktadır. Görsel açıdan insanlarda merak uyandırması, meraklarından dolayı mekânı görme isteği oluşturmaktadır. İnsanların genellikle bulunduğu ortama en yakın AVM’ de bir şeyler yemek, sinemada film izlemek, alışveriş yapmak gibi ihtiyaçlarını karşılamak için tercih etmektedirler. İçerisinde her türlü ihtiyaçlarını giderebilecekleri bir sürü mağaza bulunan AVM’lerin tabelalarının ışıklı, renkli gibi farklı özelliklere sahip olmaları, tabelayı gören insanların akıllarında kalmasını sağlamaktadır. Genelde çok büyük binalara sahip olan AVM’ler için sade dış cephe için değil iç tanıtımlar açısından firmaların müşteri sahibi olabilmesi için tabelalar oldukça önemlidir.

Tabelalar oluşturulurken dikkat edilecek bazı noktalar vardır. Bu noktalar tabelaların daha sade ve etkili olmasını sağlamaktadır. Tabelana yer alacak olan, isimleri oluşturan kısım genelde tek yazı fontu ve sade bir yazım şekli tercih edilerek oluşturulmaktadır. Tabelada yazı bölümünün üst kısmı ise birkaç süsleme ve logo amaçlı eklenen şekiller ile AVM’yi ve bulunduğu bölgeyi yansıtmaktadır. Bazı durumlarda da şehri yansıtan, o ile özgü olan bir ürün veya renkler de tercih edilmektedir. Kurumların kullandıkları tabelalarda yaptıkları işi ve kurumun içeriğini yansıtması gibi AVM tabelası da içerisinin dizaynını ve temasını yansıtmaktadır. Genelde sade ve şık tercih edilen tabelalar, göz yormadıkları için insanların dikkatini çekmektedir. Bazı AVM tabelaları alışılmışın dışına çıkıp farklı olmak için daha yumuşak ve tatlı renkler tercih etmektedirler.

Tabelalarda kullanılan simgeler her alan için farklılık göstermektedir. AVM’lerin kullanmış oldukları tabelalarda genellikle klasik motif ve tasarımları ifade eden simgeler barındırmaktadır. AVM tabelası kullanımının asıl amacı olan tanıtım, müşterilerin dikkatini çekmek ve akıllarında kalmalarıyla tercih etmelerini sağlamak olmasından dolayı bu noktalara dikkat edilerek tabelalar tasarlanmaktadır. Bu yüzden akılda kalıcı, şık ve sade olması özellikleriyle oluşturulan tabelalar tercih edilmektedir. Özellik olarak karma AVM tabelalarında köşeler daha yumuşakken, teknoloji ağırlıklı tabela tasarımlarının köşeleri daha keskindir. Meraklanmaları sayesinde kişilerin AVM’yi tercih etmelerini sağlamak için kullanılan tabelalar birbirinden farklı özelliklere sahip olarak tasarlanmaktadır. Kaliteli ürün kullanımı sayesinde şık bir tabela elde edilmektedir.

Ürün Sipariş Formu

    Ziyaretçi Yorumları

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.