Site Rengi

Folyo Baskı

23.11.2018
1.242
Folyo Baskı

Folyo Baskı

Folyo baskı yöntemi kullanılarak bir reklam türü yaptırmak istediğinizde öncelikle firmanın sizlere sunmuş olduğu avantajları incelemeniz gerekir. Folyo baskı birçok reklam alanında başvurulan ve başarılı sonuçlar alınan en iyi baskı türüdür. Daha çok dijital baskı alanında basılacak malzemede kullanılan folyo, yapışkanlı alt yüzeyi sayesinde istenilen yere kolaylıkla tutunur. Günlük hayatta sorunsuz olarak kullanılan ve sıklıkla başvurulan yöntem olan folyo. Baskı artık reklam alanında da sıklıkla başvurulan, başarılı sonuçlar veren baskı yöntemi olmuştur. Dijital baskı makinelerinin yazıcılarına konularak genellikle. Mağazaların vitrinlerinde ya da marketlerin camlarında göreceğiniz indirim gibi yazılar folyo baskı kullanılarak yapılmaktadır. Sektörde adınızı duyurmanız seçmiş olduğunuz reklam yöntemleri ile doğru orantıda olduğunu söylemek isterim.

Reklamınıza ve yaptığınız işin kalitesine ne kadar önem verirseniz cironuzda doğru orantıda artacak, her zaman kazanan sizler olacaksınız. Folyo baskı modelleri kullanılacak mekana göre değişiklik gösterecektir. Örneğin bir vitrine daha düz renklerle baskısı yapılmış bir model uygun olurken, tamamen cam giydirme için kullanılacak olan folyo, rengârenk ve daha dikkat çekici olacaktır. Folyo baskı kullanım alanlarına göre gruplara ayrılmaktadır. Normal folyo daha çok cam vitrinlerde, cephelerde ve yönlendirmeler levhalarında, tabelalarında kullanılır. Cam vitrinlerde indirimi insanlara göstermek ve insanların dikkatini çekmek için kullanılan folyo yapışkanlı yüzeyi ile camı tamamen kavrayacaktır. Dış cephe reklam uygulamalarında da tercih edilen normal folyo baskı, ebada ve basım özelliklerine göre değişik fiyatlandırmalar gösterecektir.

Diğer Folyo baskı modelleri arasında yer alan cast folyo ise daha çok düz olmayan yüzeylerde tercih edilir. Girintisi, çıkıntısı çok olan alanlarda araç kaplamaları veya giydirmelerinde tercih edilen reklam yöntemi daha kalıcı olması ise sıcak hava kullanılarak araca yapıştırılmaktadır. Son folyo modeli ise şeffaf folyodur. Şeffaf folyo baskısı ofis gibi alanlarda kullanılarak içeriden dışarı, dışarıdan içeri görünmesi mümkün olur. Folyo modelleri iç ve dış kullanıma göre yine özel olarak reklam firması tarafından üretilecektir. İç mekan kullanımında daha sadeliğe önem verilirken, dış mekanda kullanılacak olan folyo daha gösterişli ve daha çarpıcı olabilir.

Ürün Sipariş Formu

    Ziyaretçi Yorumları

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.