Site Rengi

ışıksız Tabela

23.11.2018
1.311
ışıksız Tabela

ışıksız Tabela

ışıksız tabela diğer tabela çeşitleri gibi firmalar tercih etmektedir. Bu tabela çeşidinin de kendi içinde çeşitleri vardır. Bunlar ışıksız alüminyum tabela, ışıksız kompozit tabela.Işıksız pleksiglas kutu harf,  ışıksız krom kutu harf,  ışıksız polikarbon tabela,  ışıksız fener tabela gibi daha birçok ışıksız tabela çeşitleri vardır.İçerisinde ışıklı tabelada olduğu gibi ledler olmadığı için ledlerin ışığının patlaması. Gibi bir durum söz konusu değildir. Bu ledler tabelanın dayanma süresini de belirlemektedir. Bu tabelanın tercih edilme nedenini de artırmaktadır.

Işıksız tabela modelleri birçok alanda tercih edilir. Hem görsellik açısından da göze hoş gözüken bir tabela çeşididir. Işıksız tabelayı gün içerisinde daha çok fark edebiliriz.  Tabela bir işletmecinin olmazsa olmasıdır. İş yeri açılmadan önce tabelası seçilip hazırlanır. Hem iş yeri sahibinin gözüne hem de müşteri gözüne ve ilgisine hitap eden bir tabela seçilmelidir. Tabela iş yeri hakkında bilgi veren en önemli araçtır. Hazırlanan tabela kişinin aklında kalıcı nitelikte olmalıdır. Sade ama göze hitap eden şekilde hazırlanmalıdır. Önceden tabelalar tek düze yapılmaktaydı. El yazısı ile farklı bir seçenek yoktu. Ama şimdi teknolojinin gelişmesi ile ilgi ve ihtiyaçlar da değiştiği için tabela alanında da birçok çeşit çıkmıştır.

Işıksız tabela çeşitleri için tek dezavantaj gündüz görüldüğü kadar karanlıkta görülmemektedir. Karanlıkta görünmekte zorluk yaşayabiliriz. Tabela mekâna uygun seçilmelidir. Akşam da çalışan bir yer için ışıksız tabela biraz sıkıntılı olabilir. Ama gündüz çalışıp akşam kapanan bir işletme için gayet makul bir tabeladır. Hem elektrikten de tasarruf edilir. İçerisinde led ile aydınlatma olmadığı için elektrik tasarrufu da yapılır. Buda işletme için çok büyük avantajdır. Tabelanın amacı bilgi vermek, tanıtmak amacıyla kullanılır.

Kapalı alanlarda daha çok kullanılır. Duvar veya kapılar yönlendirmek amaçlı yapılan tabelalar ile karşılaşırız. Avmlerde veya kapalı mekanlarda oyun alanı, tuvalet (bay, bayan), sigara içme alanı gibi bizi yönlendiren tabelalarda ışıksız tabelaya örnek verebiliriz. Büyük yada küçük olarak da hazırlanabilir. Renk seçeneği işletme sahibine ait olduğu gibi kullanılacak yere göre de büyük yada küçük olamasın da işletme sahibi karar verebilir. Tabelayı hazırlayan kişiden de yardım alabilir. Bin bilsen de bir bilene danış diye boşa dememişler. Ne kadar bilgili olsak da işi bilene danışmakta fayda var.

Ürün Sipariş Formu

    Ziyaretçi Yorumları

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.