Site Rengi

ışıklı Totem Tabela

23.11.2018
472
ışıklı Totem Tabela

ışıklı Totem Tabela

ışıklı totem tabela işletmelerin imgesel yüzü olabilecek nitelikteki ve müşteri çekme potansiyeli yüksek seviyede olan, küçük ve büyük firmalar olarak ayırt etmeksizin kullanılabilecek tabelalardır. Dış mekânda; iş yeri önünde veya yakınına uygulanır. Normal tabelalara göre çok daha etkili ve prestijli, akılda kalıcı bir yapıya sahip tabelalardır. Müşterinin daha uzaktan iş yerini fark etmesinde ve trafikteki araçların gözüne kolay görünmesinde büyük bir rol oynamaktadır. Tabelanın rengi, şekli ve konumu dışında ışıklı olması da tabelanın işlevini artırmaktadır. Gece vakitlerinde ışıksız tabelaların bir anlamı kalmazken ışıklı tabelalar hizmet etmeye devam etmektedir. Dikkat çeken ve göz yormayan bir aydınlatma sistemi kullanıldığında bu tabelalar 24 saat bir çalışan gibi görev görecektir.

Daha çok boyut olarak büyük yapılarda ve yollardan iç kısımlara doğru girişi uzak yerlerde ışıklı totem tabelanın tercih edilmesi önemlidir. Örneğin; fabrikalar, kule tipi mimariye sahip firmalar, özel hastaneler, özel okullar ve benzeri büyük yapılarda kullanılması daha gerekli durumdadır. Çünkü bu gibi büyük yapıların cephesine yerleştirilecek normal bir tabela çok büyük olmadıkça ne dikkat çekebilir ne de büyük olduğunda bir estetiğe sahip olabilir. Ayrıca büyük olduğu taktirde yapı cephesine ağırlık ve gölge oluşumuna sebebiyet verebilir. Bu durumun da pek sağlık olduğu kabul edilmez. Bu tabelaların kullanıldığı yerlerde bina üzerine küçük bir tabela da takılsa yeterli olmaktadır.

Üretim aşamasında ışıklı totem tabela için öncelikle uygulanacak yer belirlenir. Belirlenen yer kazılarak beton dökümü yapılır. Beton içerisine, tabelayı her türlü rüzgâr vs. faktörlere karşı ayakta tutabilecek donatılar doğru teknik ile eklenir. Genel olarak uzun ve geniş çelik profiller üzerine yerleştirilir ve tabela kısmı bu profile monte edilir. Bu tabela türünde kullanılan malzemenin türüne ve sağlamlığına göre kendine has tasarımlar yapılabilir, düz kullanılabilir, kıvrımlı, kutu harfler, pleksi kabartmalar, led ekranlar, vinil baskı, statik boya gibi çok çeşitli kullanım malzemeleri vardır. Doğru, dayanıklı ve estetik bir tasarıma sahip, gece gündüz hizmet eden bir tabela için iletişime geçiniz.

Ürün Sipariş Formu

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.