Site Rengi

iş Güvenliği Tabela

23.11.2018
1.297
iş Güvenliği Tabela

iş Güvenliği Tabela

iş güvenliği tabela seçenekleri arasında özellikle iş güvenliği firmaları tarafından tercih edilmektedir. Tehlikeli ve dikkat edilmesi gereken noktaları anlatan bu levhalar aynı zamanda yön bulmak amacıyla da kullanılır. İş güvenliği ülkemizde oldukça önemsenen bir konudur. Bu yüzden tehlike sınıfına giren ya da girmeyen her işletmenin bu gibi levhalar bulundurması gerekir. İş güvenliği levhaları uzun vadede kullanılacağı için kaliteli malzemelerden üretilmek zorundadır. Yazılarının silinmemesi sadece gündüz değil akşam kullanımlarına da uygun olması gerekir. İhtiyaca bağlı olarak şekillenebilen bu tabelaların asıl amacı yol göstermektir.

Tabela her sektörün olmazsa olmazıdır. Her sektörde tercih edilen tabela modelleri ise değişkendir. İş güvenliği tabela modelleri ise ışıklı, fosforlu ve elektrikli olarak tasarlanmaktadır. Kullanılacak alana göre belirlenen renkler vardır. Sarı, yeşil, mavi ve kırmızı en çok tercih edilen renkler arasındadır. Alanında uzman firmalarca tasarlanabilen bu tabelalar tedbir almanız gereken noktaları apaçık bir şekilde ortaya koyar. PVC, saç olmak üzere tasarlanabilir. Kullanacağınız alana göre değişen bu tabelalar hava şartlarına da dayanıklı olmak zorundadır.

Tabela seçimlerinde acele karar vermemek gerekir. Piyasada yüzlerce tabela hizmeti veren firma vardır. İş güvenliği tabela çeşitleri konusunda beklentilerinizi karşılayabilecek dayanıklı malzemelerden tabela tasarlayabilecek firmalar ile irtibata geçmeniz gerekir. PVC ve saçtan tasarlanan bu tabelalar kullanım alanına göre doğru seçilmelidir. Bazı tabelalar iç mekânda zorunlu iken bazı tabelalar da dış mekânlarda zorunludur. Bu yüzden dış mekân kullanımlarında birinci sınıf kalitede yapılmış saçlar tercih edilmelidir.

Sağlık ve Güvenlik İşaretleri yönetmeliği gereği her işletmenin iş yerinde bulunması gereken yönlendirme tabelaları olmak zorundadır. Sadece üretim yapılan alanlarda değil tehlike sınıfına giren her noktada bu tabelalar kişilere yol göstermek zorundadır. İş güvenliği tabela örnekleri genellikle standart özelliklerdedir. Daha belirgin ve dikkat çekmek amacıyla sadece renklerinde oynama yapılabilir. Uygun yerlere asılabilecek, her alanda asılabilecek özelliklere sahip bu tabelalar reklam sektöründe faaliyet gösteren birçok firma tarafından yapılmaktadır. Önemli olan kaliteli malzemeden yapılıp uzun vadede kullanılabilmesidir. Tabelaların temizliği ise oldukça kolaydır.

Ürün Sipariş Formu

    Ziyaretçi Yorumları

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.