Site Rengi

Dekota Üzeri Baskı

23.11.2018
3.521
Dekota Üzeri Baskı

Dekota Üzeri Baskı

Dekota üzeri baskı, özelliği itibariyle ışık geçirmeyen bir ürün olması ışıksız alanlarda kullanılmasını sağlamaktadır. Birçok ölçü ve kalınlık seçeneğine sahip olması yönünden müşteriler ihtiyaçlarına uygun şekilde tercih edebilmektedirler. Ayrıca cazip fiyatları sayesinde maddi imkânları da zorlamamaktadır. Dekota el ile veya CNC Routerlarda kolaylıkla işlenebilen PVC esaslı bir malzemedir. Ayrıca üzerine direkt olarak dijital baskı yapılabilmektedir. Kutu harf yapımı için de kullanılabilen dekota reklam sektörünün vazgeçilmezi olmuştur. Firmaların kendilerini ve ürünlerini tanıtabilmeleri için önemli olan reklam için farklı ve dikkat çekici bir reklam aracı olmuştur. Kullanışlı malzeme olan dekota ile yapılan baskıların montajı da üretimini gerçekleştiren firmalar tarafından yapılmaktadır. Malzemesinin termoplastik olması sıcak hava ve sıcak yağ banyosu ile bükülüp şekillenebilmesini sağlamaktadır.

Birbirinden farklı modellere sahip olan dekota üzeri baskının kullanım alanları da çeşitlilik göstermektedir. İş güveliği uyarı levhaları, yönlendirme levhaları, ayaklı panolar, ürün stantları ve banner, cut out, dönkart, poster gibi tanıtım malzemeleri gibi farklı alanlarda kullanılmaktadır. Dekota üzeri baskı modelleri folyo, vinil, duvar kâğıdı, kanvas ve uv baskıya uygun üretilmiş diğer rulo malzemeleri kullanılarak farklılık göstermektedir. Plaka malzemelerin de akrilik, asetat, alüminyum kompozit, eloksallı alüminyum levhalar, düz yüzeyli ahşap malzemeler, beyaz polikarbon gibi farklı çeşitleri bulunmaktadır. Hafif bir malzemedir. Bu özelliği ile daha çok iç mekânlarda kullanılması tercih edilmektedir. Pürüzsüz bir yüzeye sahip olması kaplama işlerine uyumlu olmasını göstermektedir. Darbe mukavemeti, tok görüntüsü ve parlak yüzeyi ile iç ve dış mekânlarda tercih edildiğinde kolaylıkla uygulama yapılmasını sağlamaktadır.

Piyasada en çok kullanılma sebebi de uygun maliyetli olmasından kaynaklanmaktadır. Ahşap gibi boyanabilir, şekil alabilir, yapıştırılabilir ve laminantlanır özellikleriyle birçok farklı şekillerde üretilmektedir. Müşterilerin kullanacakları alana göre belirlemiş oldukları özellikler ve istekleri doğrultusunda farklı baskı örnekleri ortaya çıkmaktadır. Baskı yapan firmaların sitelerinde yer verdikleri dekota üzeri baskı örnekleri kişilere fikir vermektedir. İncelenmesi sonucunda ulaşılan farklı bakış açıları sayesinde farklı baskı modelleri tasarlanmaktadır. Etkili bir baskı için görsel resimlerin incelenmesi ve fikir alışverişinde bulunulması oldukça önemlidir.

Ürün Sipariş Formu

    Ziyaretçi Yorumları

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.