Site Rengi

Afiş Baskı

Afiş Baskı

Afiş Baskı

Afiş baskı tanıtım ve duyuruları yapabilecek en kaliteli baskıdır.  Duyuru ve tanıtımın yapılacağı araç çok önemli olmalıdır. Hangi baskı türünü kullanırsanız kullanın kalitesine dikkat edin. En önemli konulardan birisi de kaliteden sonra bu baskıyı hazırlayacak kişinin uzman kişi olması önemlidir. Afiş baskılar bir mesaj iletmek ya da bir ürünü tanıtabilmek amacı ile hazırlanan iş hayatında ya da günlük hayatta karşımıza sıklıkla çıkan bir reklam aracıdır. Afiş baskıda dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunlar duyuru ve tanıtımın daha iyi tanıtılmasını sağlar. Bu hususlar reklamın içerisinde yer alacak metin, slogan ve tasarımdır. Tüketicinin dikkatini çekecek, onu ürüne yönlendirecek alması için cezbedecek tarzda olmalıdır. Slogan çarpıcı olmalıdır.

Afiş baskı üzerindeki mesajın algılanıyor olması ve uzak yakın her mesafeden görülebilmesi de ürüne yönlenmek için önemli unsurlardandır. Bu nedende dolayı afiş boyutuna da iyi karar vermeniz gerekir.  Afiş baskı hazırlatırken sayı, renk, ebat, kâğıt cinsini lütfen belirtiniz. İç mekan ve dış mekan her yerde afiş baskılar kullanılır. Dış mekanda asılan afiş baskıları inceleme süremiz biraz kısıtlıdır. Ama iç mekanlarda bulunan afişleri inceleme süremiz daha uzundur. Bunun için firma afiş bastırırken bunu da göz önünde bulundurursa daha iyi sonuç alabilir. Afiş baskıların her alanda hazırlanması mümkündür. Örneğin moda, gıda, turizm sektöründe bir ürün yada hizmeti tanıtmak istenildiği zaman,  festival, balo, sinema, konser, seminer gibi kültürel etkinliklerin duyurulmak istenildiği zaman, sağlık, ulaşım, trafik, çevre gibi eğitici ve uyarıcı niteliklerin duyurulmasında ve politik düşünce yada siyasi parti tanıtmak için sosyal afişler hazırlanabilir.

Afiş baskı firmalar için çok önem taşımaktadır. Dijital baskı ile ürününü halka daha iyi duyurur. Teknoloji ne kadar gelişse de bu tür afişlerin yeri daha bir başkadır. İşe giderken yolda görülen ya da bir dişçide beklerken görülen afişler sayesinde birçok ürün dikkatimizi çekebilir. Afişin dikkat çekici olması için hazırlanan afişin çarpıcı olması gerekir. Bu şekilde insanları okumaya teşvik eder. Afiş tasarımının karışık ve anlaşılmaz görünmemesi için görsel ve metin arasındaki dengeyi ve konumlandırmasına dikkat etmelisiniz. Unutmayın ki, afiş tasarımında metin ve görsel dışında kalan negatif alanların kullanımı afişinizin başarını doğrudan etkiler. Bu yüzden detaylı düşünüp uzman kişi bulup sağlam ve dikkat çekici afişler hazırlamalısınız.

Ürün Sipariş Formu

    Ziyaretçi Yorumları

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.