Site Rengi

Blueback Baskı

23.11.2018
1.016
Blueback Baskı

Blueback Baskı

Blueback baskı, kâğıdın arka kısmında bulunan mavi kaplamadan ismini almıştır. Ön yüzeyi parlak arka kısmı ise mavi olan bir reklam aracıdır. Bu mavi kaplamanın kullanım amacı ise; kâğıtta bulunan yazıların daha net bir görünüm elde etmesidir. Kimyasal etmen kullanımı sayesinde mavi renk oluşmuştur. Kimyasal etmenlerden dolayı da doğa şartlarına karşı en çok dirence sahip bir baskı türüdür. Genellikle emlak firmalarının kullandığı baskı modeli olan bu model, diğer baskılara göre fiyat açısından uygundur. Üzerine dijital baskı uygulanabilen bir özelliğinin olması büyük avantaj sağlamaktadır. Ayrıca duvar kâğıdı olarak da kullanılabilme özelliğine sahiptir. Genellikle baskı modelinin ortalama bir ay kadar süren bir ömrü vardır. Yaş ve kuruyken yırtılma oluşturmayan baskı modeli istenilen süre kadar kullanılabilmektedir.

Birbirinden farklı özelliklere sahip blueback baskı modelleri, billboard baskı da reklam tabelaları ve billboardlar vasıtasıyla kullanılmaktadır. Uygun model seçimi yapılamadan dış mekâna monte edilen baskı modelleri oluşan yağmur, kar, güneş gibi hava şartlarına karşı dayanıklı olmamaktadırlar. Oysaki dış mekânlar reklam araçları için verimli bir mekânlardır. Direk olarak hedef kitlesinin görebileceği alanlardan olan dış mekânlar sayesinde firmalar reklamlarını yapabilmektedirler. Ancak blueback modelinde her iki tarafı da kuşe sıva ile kaplandığından kalite açısından oldukça sağlamdır. Oldukça hafif olan ürün yüksek derecede beyaz, opak ve sert olma özelliklerine sahiptir. Opaklık olma özelliğinin etkisi ise; yapılan baskılarda parlama ya da parlaklık oluşumunu önlemesidir. Billboard afişleri, market yada şirketler için kapalı posterler ve otobüs durakları en çok kullanılan uygulama alanlarıdır.

Solvent ve eco solvent bazlı dijital yazılarda basılabilen ve kaplamalı yüzeye sahip olmasından dolayı öze bir kâğıttır.  Birçok farklı malzemeyle farklı modeller üretilebilen blueback baskı örnekleri oldukça fazladır. Firma ve kurumların ihtiyaçları ve istekleri aynı alanda hizmet sağlıyor olsalar bile birbirinden farklılık göstermektedir. Bu yüzden baskı örneklerini inceleyip fikir edinebilmek için firmaların online sitelerini ziyaret edebilirsiniz. Sitelerde yer verdikleri örnek baskı resimlerini inceleyerek kendi baskınızın tasarımı için farklı düşüncelere sahip olabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.